sander_belirtke
566288yarenler10.jpg
566400yarenler11.jpg
566263yarenler9.jpg
566244yarenler8.jpg
566211yarenler7.jpg
966233yarenler_6.jpg
09 Aralık Cumartesi 2023 - 11:36:08

DERNEĞİMİZDEN HABERLER

FacebookTwitterGoogle+tumblrLinkedInEmail

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 99. Yılı
2022-11-06 | Haberler

İlk program Sandıklı Akdağ Tabiat Parkımızda şehir dışından gelen Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği ile Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün tarafından, farkındalık oluşturarak doğayı korumayı teşvik etmek amacı ile çöp toplama etkinliği düzenlenerek, Simav Yarenleri tarafından helva pişirildi. Sandıklı Thermal Park Otel Müdürü Ahmet Yılmaz Yavuz tarafından misafirlerimize sucuk ekmek ikram edildiği etkinlik akşam üzeri sona erdi.
İkinci program; Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanından başlayarak İstasyon Caddesi boyunca, Sandıklı İlçe Gençlik Spor Müdürlüğümüz tarafından organize edilerek, Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl, sivil toplum kuruluşları, Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener alayı yürüyüşü düzenlendi.
Son olarak Sandıklı Belediyemiz önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanında; Ankara Seymenler Derneği, Ahi Yaren Meclisi, Simav Sarı ve Mor Yarenler, Anadolu Sohbet Gelenekleri Yaren Federasyonu, Sandıklı İlçesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından halk oyunları gösterisi düzenlendi.
Programın sonunda Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl tarafından misafirlerimize plaket taktimi yapılarak, Sandıklı ilçemize teşrif ederek birbirinden güzel yöresel oyunlarını sergiledikleri için kendilerine teşekkür ettiler.
Program hep birlikte çektirilen aile fotoğrafı ile sona erdi.Haber 442 kez görüntülendi


Çakır Mahallesi Karagöz Sokak No:42
Sandıklı / AFYONKARAHİSAR
E-posta: iletisim@sandiklikultur.org.tr